ODPŁATNOŚĆ

1. Zgodnie z Uchwałą Nr XII/111/19 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice

• Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie 5 godzin dziennie tj. od godziny 7.30 do godziny 12.30.
  • Wychowanie przedszkolne dzieci do lat 5 realizowane przez przedszkole w czasie przekraczającym wymiar wskazany w pkt 1 jest odpłatne.
  • Opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego wynosi 1 zł godzinę pobytu dziecka w przedszkolu.
  • Opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego podlega obniżeniu:
    1) dla dwojga dzieci z tej samej rodziny zobowiązanych do uiszczania opłaty i uczęszczających do przedszkola o 25%,
    2) dla trojga i więcej dzieci z tej samej rodziny zobowiązanych do uiszczania opłaty i uczęszczających do przedszkola o 50%,
    3) dla dzieci posiadających orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o niepełnosprawności o 100%.
  • Zniżki w opłacie udziela się na wniosek rodzica lub opiekuna prawnego, który zobowiązany jest przedstawić dyrektorowi przedszkola, w formie oświadczenia, dane niezbędne do ustalenia uprawnienia do zniżki.

2. Stawka za żywienie dziecka w przedszkolu w wysokości:

śniadanie – 2,50 zł,

obiad: 5,00 zł,

podwieczorek: 1,50 zł.

4. Każdorazowa zmiana ilości oraz rodzaju posiłku wymaga pisemnego oświadczenia rodzica składanego w przedszkolu do 25-tego dnia miesiąca poprzedzającego tę zmianę i jest możliwa jedynie w okresach miesięcznych.

5. Wysokość stawki żywieniowej, określonej w ust.2, ustala dyrektor przedszkola w porozumieniu z organem prowadzącym. Stawka żywieniowa obejmuje jedynie koszty surowców użytych do przygotowywania posiłków i może ulec podwyższeniu bez konieczności zmiany umowy.

6. Opłata za stawkę żywieniową podlega zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu.

7. Opłaty za przedszkole oraz za żywienie dziecka w przedszkolu płatne są w okresach miesięcznych z góry do 10 każdego miesiąca za dany miesiąc.

8. Jeżeli 10-ty dzień miesiąca jest dniem wolnym od pracy terminem zapłaty jest pierwszy dzień roboczy po tym dniu.

9. Za zwłokę we wnoszeniu opłat naliczane są odsetki w ustawowej wysokości.

Odpłatność za przedszkole

OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE NA KONTO BANKOWE