Go to main content
Wersja normalna A Wersja kontrastowa A Wersja jaskrawa A Wersja kontrastowa jaskrawa A Zmniejsz rozmiar czcionki A- Zwiększ rozmiar czcionki A+

KONKURS W BYSTREJ

Uczennice 7B Amelia Turek i Amelia Duk wyśpiewały I i II miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Bystrej ????
Gratulujemy i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów ♥️ ????

KONKURS RECYTATORSKI

24 stycznia odbył się szkolny etap konkursu "Słońce, słońce, życie...". Dziesięcioro uczestników zaprezentowało przygotowane samodzielnie wiersze popularnych polskich autorów. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:
1. Zwyciężczynią została zdolna uczennica klasy 2b, Natalia Kumor.
2. Miejsce II dzielnie i z charyzmą wywalczyła Zofia Zuber z klasy 1b.
3. Trzecie miejsce zdobyła uczennica klasy 2b, Adelina Stankevic, która swoją wrażliwością ujęła całe jury.

KONKURS PIOSENKI

Gratulacje dla Amelii Duk oraz Amelii Turek ???????????? Uczennice 7B zajęły III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Online ,,Pod choinką'' ????????

Konkurs recytatorski "Książki piękne jak kwiaty, dojrzałe jak owoce i te, które wzruszają..." zgromadził 13 uczestników z klas 1-3. Trzyminutowa proza to nie lada wyzwanie dla uczniów. Oprócz opanowania pamięciowego, ważna jest dykcja, tempo mówienia, artykulacja, a nade wszystko świadomość, że wiemy, o czym mówimy. Po burzliwych obradach jury i wnikliwym ocenieniu poszczególnych komponentów występów, ogłoszono wyniki:
???? I miejsce wywalczył sobie Natan Rosner z klasy 1b;
???? II miejsce zdobyła Maria Wójtowicz z klasy 1b;
???? III miejsce przypadło Emilii Kamińskiej z klasy 2b.

ZAWODY MIEJSKIE W KOSZYKÓWCE

Chłopcy z klas 5-6 wygrali 18 stycznia zawody miejskie w koszykówce.
Zwycięstwa niekwestionowane w każdym meczu od pierwszej do ostatniej minuty duża przewagą punktowa.
Zwycięstwo tym bardziej cieszy że jest to pierwszy złoty medal SP 10 i awans do zawodów powiatowych.
Złota drużyna wystąpiła w składzie: Karol Basiura, Szymon Harężlak, Wiktor Samek, Bartosz Pająk, Filip Grądzki i Paweł Grądzki, Igor Kominek, Antoni Tyrka, Bartosz Gąsiorek i kontuzjowany ale wspierający Dawid Palik.
Wszystkim razem i każdemu z osobna bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie zawodów????????????????

KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY

Kolejne gratulacje dla Amelki Turek!????
Tym razem Amelka zajęła drugie miejsce w regionalnym konkursie plastyczno - historycznym
"Polskie Państwo Podziemne i Armia Krajowa w obrazie"
Serdecznie gratulujemy♥️

CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO

Uczeń klasy 5a Marcin Grygierczyk odebrał dziś dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii prac fotograficznych
klasy V - VIII W XX POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM „CZŁOWIEK A SRODOWISKO"
Życzymy dalszych sukcesów ????????????????????

WODA

Emilia Łukawska zdobyła 3 miejsce w konkursie nt. zasobów wodnych - niebieska infrastruktura „Woda - najcenniejszy i niedoceniony skarb na naszej planecie".
Wielkie brawa ????????????????????
Życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów ????

DIGI - FORM - ART

Amelia Turek zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie DIGI - FORM - ART online w kategorii: pieśń patriotyczna.

KRAJOBRAZ MOJEJ OKOLICY

Gratulujemy naszym młodym fotografom!
W konkursie fotograficznym ????"Krajobraz mojej okolicy"

KONCERT W TYCHACH

Koncert finalistów Konkursu ,,Nad nami Orzeł Biały'' w Tychach okazał się sukcesem! ???? ????
Amelia Turek zdobyła wyróżnienie ???? Gratulujemy!

BIEG OLIMPIJCZYKA

W sobotę 16 września na terenie Szkoły Podstawowej nr2 przy ulicy Węglowej odbyła się kolejna edycja BIEGU OLIMPIJCZYKA.
Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa miłośników biegania.
Największe sukcesy w swoich kategoriach wiekowych odnieśli:
Klaudia Szczyrek, Antoni Tyrka, Wiktor Samek i Aleksander Maśka zdobywając srebrne medale????????????Oliwier Szczyrek zajął 3 m-ce w swojej kategorii wiekowej. ????

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PATRIOTYCZNE

Uczennice klasy 7B, Amelia Duk oraz Amelia Turek wzięły udział w Wojewódzkich Konkursach Patriotycznych „Nad nami Orzeł Biały” oraz „Zośka”. Amelia Turek zdobyła III miejsce oraz zaproszenie na Koncert Laureatów do Tychów:-)

KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

Uczennica klasy 7a, Zuzanna Grądzka, wzięła 22 listopada udział w XII edycji Powiatowego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej zjawili się reprezentanci aż 33 szkół. Gratulujemy Zuzi ogromnego zaangażowania! Jednocześnie bardzo dziękujemy Panu Prezesowi Krzysztofowi Ryłce oraz OSP Dziedzice za przygotowanie do zawodów!

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ!

Wśród laureatów 2 konkursów profilaktyczno-edukacyjnych, zorganizowanych w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy i jesteśmy dumni ????
➡️ Atonina Maśka
➡️ Jagoda Głodała
➡️ Sofiia Kostyshyna
➡️ Oliwia Chachura
➡️ Liliana Faruga

PÓŁMARATON TYSKI

03.09.2023 uczennica klasy 2a Zuzanna Węglarz wzięła udział w biegach dla dzieci zorganizowanych przez SPLA Tychy w ramach XI Półmaratonu Tyskiego.
W kategorii dziewczyn rocznik 2015-2016, Zuzia zajęła 2 miejsce.????????????????????
Gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów sportowych.????????‍♀️????

PIŁKA NOŻNA

Filip Szwed, uczeń klasy 2B naszej szkoły wraz z drużyną Iskra Pszczyna zajęła 1 miejsce w 14 Klubowych Mistrzostwach powiatu Pszczyńskiego w piłce nożnej o puchar firmy Ziobro s.c pod patronatem Starosty pszczyńskiego w kategorii Żaki i otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju w swojej kategorii ????❤️ ????????????????????