SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS 4-8

Emilia Stachura

Karolina Adamowicz

Anna Zeman

Praca Samorządu Uczniowskiego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021.

Radę samorządu uczniowskiego tworzą uczennice klas ósmych: Emilia Stachura, Karolina Adamowicz i Anna Zeman. Opiekę nad samorządem sprawują nauczyciele: Beata Tomasiewicz, Katarzyna Błaszcz, Magdalena Martyniszyn i Elżbieta Szczypka.

Od września aktywnie rozpoczęliśmy prace skupione wokół budowania samorządności wśród uczniów klas ósmych. Rozpoczęliśmy od spotkań opiekunów i w wyniku wielu rozmów i konsultacji opracowaliśmy plan pracy na cały rok szkolny. Naszym celem jest kształtowanie aktywnych postaw wśród uczniów, skupienie ich energii do działania na rzecz całej społeczności uczniowskiej, a także wychodzenie z inicjatywami poza szkołę.

W czasie nauczania na terenie szkoły odbywały się w środy na dużych przerwach zebrania przedstawicieli uczniów klas ósmych i czwartych. Jako opiekunowie zaproponowaliśmy wiele ciekawych działań, jak również wysłuchaliśmy propozycji uczniów. Duża grupa została przydzielona na zespoły, które były odpowiedzialne za poszczególne działania. W wyniku dyskusji z uczniami i opracowanego planu pracy przystąpiliśmy do realizowanego planu pracy następujących projektów:

1. Wybory do samorządu uczniowskiego i akcja plakatowa.
  2. Słodki dzień chłopaka.
  3. Sprzątania świata i akcja plakatowa dotycząca czystej ziemi.
  4. Szkolny konkurs fotograficzny: „Moje ulubione zwierzę”.
  5. Szkoła wolontariatu – sadzenie żonkili w ogrodzie szkolnym.
  6. Święto DEN – życzenia i prezenciki dla pracowników szkoły.
  7. Dzień papieski: żółte bluzki, filmy na temat św. JPII, wystawa w bibliotece, a nawet piosenka i film.
  8. Akcja uporządkowania opuszczonych nagrobków na pobliskich cmentarzach.
  9. Listy dla Ziemi 2020.
  10. Konkurs na najpiękniejszy jesienny bukiet.
  11. Poradnik: „Jak zdrowo przeżyć nauczania zdalne”.
  12. Listopada na sportowo - biegowe wyzwanie, kotyliony i flagi na święto niepodległości.
  13. Szkoła do hymnu – ogólnopolska akcja.
  14. Dzień życzliwości.
  15. Ogólnopolski dzień praw dziecka.
  16. Szlachetna paczka.
  17. Góra grosza.
  18. Mikołajkowe czapeczki – 6.12.
  19. Tajemnicze wyzwanie na święta.
  20. Ogólnopolska akcja „Razem na święta” i przygotowanie kartek świątecznych do DPS w Skoczowie.
  21. Filmik z życzeniami świątecznymi od samorządu szkolnego.
  22. Galeria naszych choinek.

Opiekunowie oceniają ten semestr jako wyjątkowo owocny i dający satysfakcję całej społeczności uczniowskiej. Wszystkim działającym na rzecz Naszej Dziesiątki opiekunowie składają podziękowania.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS 1-3

Antoni Tyrka

Zofia Famułka

W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski działa w następującym składzie:

1. Przewodniczący – Antoni Tyrka kl. 2b
  2. Zastępca – Zofia Famułka kl.2a

Pracę Rady Samorządu wspierają także: Sekretarze – Zuzanna Grajcarek z kl. 3a oraz Grzegorz Zemczak z kl. 3b

Nowy rok szkolny, a jednocześnie nowy rok pracy Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 rozpoczęliśmy we wrześniu. Oprócz wyborów do Rady Samorządu, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Z tej okazji przygotowaliśmy plakaty umieszczone na gazetce SU.

Uczestniczyliśmy w Akcji i zachęcaliśmy innych do zbierania nakrętek.

W październiku Samorząd Uczniowski klas 4-8 ogłosił Akcję zbiórki karmy dla zwierząt. Licznie włączyliśmy się pomagając w zbiórce potrzebnych rzeczy.

Zorganizowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Wręczyliśmy koszyczki z życzeniami i drobnym upominkiem dla całego Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Szkoły.

Zachęcaliśmy wszystkich Uczniów do zdrowego odżywiania się, robiąc zdjęcia i filmiki z przygotowywania smacznych zdrowych śniadań i zamieszczaliśmy je na facebooku naszej Szkoły. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego klas1-3 nie zabrakło w każdym miesiącu akcentu poświęconego szkolnym konkursom oraz ważnym datom.

W listopadzie dopilnowaliśmy, aby nasza gazetka zmieniała swą szatę zgodnie z kalendarzem uroczystości szkolnych i planem pracy SU.

Świąteczne życzenia dla Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników Szkoły,całej Społeczności Uczniowskiej oraz Rodziców popłynęły tym razem w rytm melodii kolęd za pośrednictwem facebooka naszej Szkoły w formie krótkiego filmiku.

A w Nowym Roku- 2021, rozpoczęliśmy od zabawy karnawałowej oraz  Poczty Walentynkowej.