CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

Dzieci z grupy III - Motylki i IV - Biedronki wzięły udział w akcji ,,Strażnicy czystych rączek”, przygotowanej przez firmę Global Cosmed Group S.A. – producenta produktów Bobini w ramach programu Rossmanna ,,Czyściochowe Przedszkole”. Przedszkolaki otrzymały specjalne pakiety zawierające mydła w płynie i książeczki edukacyjne ,,Strażnicy czystych rączek”. Bohater książeczki – Pinguś Bobiniak pomaga kształtować prawidłowe nawyki higieniczne wśród dzieci, poprzez realizację zadań dotyczących czystości rąk. Celem zajęć była popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w wieku przedszkolnym a w szczególności czystości rąk. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się od najmłodszych lat. To, co teraz dzieci przyswoją, zaprocentuje w dorosłym życiu. Podczas przygotowanych zajęć poznawały zasady dbania o czystość rąk oraz utrwalały prawidłową technikę ich mycia.

Celem zajęć było rozwijanie samodzielności higienicznej dzieci, wdrażanie do dbałości o swój wygląd zewnętrzny, wdrażanie do stosowania zasad higieny osobistej, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych z czystością, poznawanie podstawowych zasad higieny, nabywanie nawyków prozdrowotnych.

Przedszkolaki miały też do wykonania kilka zadań zamieszczonych w książeczce edukacyjnej „Strażnicy czystych rączek”.

Podsumowaniem zdobytych wiadomości był zorganizowany w grupie Biedronki konkurs plastyczny „Czyste ręce – zdrowia więcej”. Autorzy prac otrzymali nagrody książkowe.