JASEŁKA

Okres Bożego Narodzenia to czas pełen radości, refleksji i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni. W dniu 20 grudnia odbyło się przedstawienie dla rodziców. Pod okiem swoich Pań w rolę aktorów wcieliły się starszaki z grupy Biedroneczek.

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Wielkie podziękowania należą się również pani Marzence oraz pani Lilianie za trud włożony w przygotowanie dzieci do występów. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.