DWUJĘZYCZNY PRZEDSZKOLAK

Z radością informujemy, że nasze przedszkole realizuje projekt Dwujęzyczny Przedszkolak. Udało nam się to dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz zaangażowaniu wszystkich Rodziców, którzy sfinansowali udział dzieci w projekcie.

Dwujęzyczny Przedszkolak to program przygotowany specjalnie dla polskich przedszkoli. To metoda zapewniająca równoległe poznawanie dwóch języków poprzez wplatanie języka angielskiego do codziennych czynności dziecka w przedszkolu w sposób naturalny, np. podczas mycia zębów, rączek, ubierania się na spacer, porannej gimnastyki.

Dzięki programowi codzienne zabawy maluszków i ważne dla nich wydarzenia odbywają się w środowisku anglojęzycznym. To przełom w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu!

Program nie stanowi odrębnych zajęć. Przedszkolakom towarzyszy język angielski podczas pobytu w przedszkolu, przy zajęciach plastycznych, ruchowych czy muzycznych.

Codzienny kontakt naszych maluchów z językiem angielskim w przedszkolu sprawia, że dzieci nie czują lęku przed językiem obcym, co w konsekwencji wzmacnia poczucie pewności siebie, satysfakcję z podejmowanych działań i chęć do osiągania kolejnych celów. Badania naukowe przeprowadzone na całym świecie dowodzą, że znajomość języków obcych daje ogromne możliwości rozwoju, otwiera okno na świat, ułatwia codzienne działania, ale też daje szansę na realizację najbardziej ambitnych celów i marzeń w coraz bardziej otwierającym się świecie.

Więcej o ogólnopolskim programie „Dwujęzyczny Przedszkolak” – jego twórcach, założeniach i komponentach można znaleźć na stronie dwujezycznyprzedszkolak.com.pl.