ZDOLNI Z LOTOSEM 2019/2020

W naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu naukowego „Zdolni z Czechowic- Dziedzic, miasta z zapałem”organizowanego przez Urząd Miasta Czechowice- Dziedzice i Grupę „Lotos” . Operatorem przedsięwzięcia jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach- Dziedzicach.
Jego celem jest ulepszenie opieki nad zdolnymi uczniami, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody naukowej w czechowickich szkołach.

16 czerwca br., ze względu na ograniczenia sanitarne w formie zdalnej, przeprowadzono konkurs finałowy programu edukacyjnego „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem” edycja III . Podstawą oceny prac projektowych były przesłane przez zespoły szkolne prezentacje.

W konkursie wzięło udział 14 szkół podstawowych z gminy Czechowice-Dziedzice, zgłoszono 30 zespołów projektowych i 90 uczestników.

W uznaniu za najlepsze efekty końcowe prac projektowych nagrodę zespołową w formie pucharu przyznano Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

KLASY I - III

Temat realizowany przez zespół badawczych klas trzecich to : „Proszę? Co? Słucham?- czyli o wpływie hałasu szkolnego na ucznia.” Projekt
ma na celu obniżenie poziomu hałasu w naszej szkole poprzez zwiększenie świadomości jego szkodliwości wśród uczniów.

W kategorii klas I – III:

• III miejsce zajeli uczniowie klasy III, Emilka, Liliana, Karol z projektem „Proszę? Co? Słucham?”, opiekun Beata Dygowska

KLASY VII - VIII

Natomiast uczennice z klasy ósmej Justyna, Ola i Zuzia pracują nad stworzeniem gry turystycznej, która będzie znana pod tytułem „Czechowicki wehikuł czasu”. Gra ma na celu połączenie zabawy w przestrzeni miasta i nauki o jej historii. Chcemy stworzyć ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu w mieście, w którym żyjemy. Prace nad grą, rozwijają zdolności geograficzne, orientacji w przestrzeni, wiadomości historycznych i poznania bliżej małej ojczyzny.

W kategorii klas IV – VIII

• II miejsce zajeły uczennice klasy VIII, Justyna, Ola i Zuzia z projektem „ Gra turystyczna- czechowicki wehikuł czasu”, opiekun Paulina Chlebek