SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

W Centrum Edukacji Ekologicznej 08.05.2023 r. odbyła się cykliczna akcja sprzątania świata, której byliśmy organizatorem wraz ze Szkołą Podstawową nr 4 z Czechowic-Dziedzicz i CEE. Na zaproszenie do zmagań ze zbieraniem śmieci, odpowiedziała Szkoła Podstawowa w Zabrzegu, której również bardzo dziękujemy za pomoc! Uprzątnęliśmy tereny leśne i przydrożne przy ul. Kopernika, ul. Hr. Kotulińskiego i DK1. Efektem ciężkiej pracy była ogromna ilość worków śmieci, opony samochodowe, części lodówek i odpady budowlane. Z naszej szkoły do sprzątania zaangażowała się klasa 4c, która z ogromnym zapałem wytoczyła najwięcej opon. Dzięki uprzejmości Centrum Edukacji Ekologicznej, po akcji czekały na nas ciepłe kiełbaski, świeże bułeczki, soczki i herbata.
Marzeniem na przyszły rok byłoby zorganizowanie akcji, podczas której nie będzie już co sprzątać!
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!