SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

Biorąc przykład z ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata oraz międzynarodowej Clean Up the World, my też zorganizowaliśmy wrześniową akcję Sprzątanie świata 2021 w Czechowicach-Dziedzicach. Została zorganizowana przez naszą szkołę, przy współpracy z Urzędem Miasta Czechowice-Dziedzice oraz ogromnym wsparciem Grupy Lotos Terminale.

W piątek, 24.09.2021 r. o 9:00 rozpoczęliśmy wielkie sprzątanie okolic Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach. W nasze działania włączyli się uczniowie z 9 szkół: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie, Szkoła Podstawowa w Zabrzegu oraz my, czyli Szkoła Podstawowa nr 10. Czujemy się odpowiedzialni za stan naszego środowiska i wiemy, że im więcej akcji propagujących "eko-myślenie" tym mniej śmieci co roku znajdziemy w naszych lasach, a nie było ich mało! (więcej zdjęć znajdziecie na naszej stronie https://www.facebook.com/nasza10czdz).

Po uprzątnięciu wyznaczonych terenów, uczniowie zostali zaproszeni na sycący poczęstunek. Ciepłe kiełbaski, pyszne ciasto z owocami czekały na strudzonych pracą uczestników akcji. Na zakończenie wydarzenia jeszcze czekamy, gdyż zostały ogłoszone konkursy na plakat o tematyce ekologicznej dla najmłodszych oraz reportaż filmowy ze Sprzątania Świata 2021 w Czechowicach-Dziedzicach.

Myśl EkoLOGICZNIE! Nie zapominaj, że nie jesteś sam na Ziemi!