POZNAJEMY CHMURKĘ TOSIĘ

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie z klasy 1a uczęszczający na zajęcia rozwijające- czytelnicze przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki”.

Celem tego projektu jest upowszechnianie czytelnictwa oraz propagowanie postaw ekologicznych wśród uczniów klas I-III.

Projekt polega na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania, oparte na atrakcyjnych formach pracy z tekstem oraz wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za otoczenie.

W tym roku postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.

Grupa uczniów wraz z chmurką Tosią rozpoczęła już przygodę z projektem „ Czytam z klasą”. Mamy za sobą pierwsze działania i zapał do dalszej pracy!