POECI ... W KROPCE

W ramach innowacji czytelniczej "Czytam, więc jestem" uczniowie klas 8A, 8B, 8E, 8F wzięli udział 15 września w projekcie "Poeci... w kropce". Na lekcjach języka polskiego uczniowie wybierali wiersze polskich poetów. Największą popularnością cieszyły się lubiane utwory ks. Jana Twardowskiego. Następnie w pracowni informatycznej korzystaliśmy z programu komputerowego i z tekstu ułożonego tradycyjnie w wersy tworzyliśmy poetyckie ślimaki. Każdy uczeń naszej szkoły przyglądający się 2 mówiącym ścianom będzie mógł doświadczyć literackiego zawrotu głowy. Życzymy miłej zabawy z metaforą i pięknym, artystycznym językiem polskiej poezji!