PODSUMOWANIE SZLACHETNEJ PACZKI

Dzień dobry,
serdecznie Państwu podziękujemy za udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.
W tym roku wspólnie przygotowaliśmy 32 paczki dla naszej rodziny oraz dodatkowo ofiarowaliśmy bony upominkowe. Wszystkie potrzeby rodziny zostały spełnione. Wasze zaangażowanie przerosło najśmielsze oczekiwania. Biorąc pod uwagę okoliczności, dokonaliśmy czegoś wielkiego. Paczka to nie tylko pomoc materialna, ale też potężne wsparcie emocjonalne dla potrzebujących. Wraz z tymi prezentami przychodzi wiara w drugiego człowieka i w to, że w życiu coś może się zmienić na lepsze. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc, zaangażowanie i dobre słowo całej społeczności szkolnej: rodzicom, uczniom i nauczycielom. Dziękujemy również uczniom klasy 8e, którzy w piątek wieczorem pakowali prezenty i sprawili, że paczki wyglądały pięknie.

Drogi Darczyńco, dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu! Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas. Dziękujemy, że pomagacie osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Olga z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Gdy zjawiliśmy się z pakunkami pod domem rodziny, ta oczekiwała nas z niecierpliwością. Po radosnym przywitaniu przeszliśmy do przenoszenia pakunków. Pani Olga była wręcz zaszokowana ilością pudeł. Gdy udało nam się wnieść już wszystkie podarki pani Olga wraz z córkami, ochoczo wpadły w wir rozrywania papieru i sprawdzaniu krok po kroku co znajduje się w kolejnej paczce. Na twarzy pani Olgi malowało się wzruszenie i radość. Z coraz większym zapałem dziewczynki przechodziły do rozpakowywania prezentów. Gdy dotarły do ubrań rozpoczęła się istna rewia mody. Sandra i Ksenia co rusz wzdychały na widok nowych, pięknych rzeczy na które ich mamy nie było stać. Wciąż mierzyły, przekładały, nakładały ubrania, a w ich oczach widać było najszczerszą radość. Pani Olga z drżeniem rąk odpakowywała "specjalne" prezenty w postaci bonów zakupowych. Gdy już jej udało się to zrobić jej oczy przepełniły łzy. Były to łzy radości, ulgi i miłości. Dziewczynki widząc wzruszenie mamy natychmiast podbiegły by utulić rodzicielkę. W tym wspólnym uścisku widać było tyle miłości, a za razem pokory, że serce dosłownie rosło. Ochom i achom nie było końca i nawet gdy już wychodziliśmy z mieszkania słychać było śmiechy i piski uradowanych dziewcząt…

Słowo od Rodziny
Rodzina pragnie z całego serca i sił swoich podziękować Wam drodzy darczyńcy za bezinteresowną pomoc płynącą z głębi serca. Dziękują za pomoc w odzyskaniu wiary w siebie i w swoje możliwości. Wasza pomoc jest nieoceniona.

Słowo od Wolontariusza
Dziękuję drodzy darczyńcy za wybranie rodziny w tym ciężkim dla nas wszystkich roku. Dziękuję za to, że tak dobrze nam się współpracowało. Dzięki Wam kochani, każdy jeden dzień stał się piękniejszy i lepszy. Ze swojego miejsca pragnę podziękować Wam za chęć niesienia pomocy i za wielkie zaangażowanie w projekt. Dzięki Wam, nadchodzące święta staną się znów magiczne i piękne. Wierzę że dobro nie kończy się w ty miejscu, tylko będzie podążać za Waszymi działaniami. Z głębi serca życzę spokojnych oraz zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.. Niech magia Weekendu Cudów trwa nam przez cały rok. Dziękuję:)