NIE PŁACZ KOZIOŁKU

"Nie płacz koziołku" S. Michałkowej to propozycja z dziecięcej literatury na podstawie, której przedszkolaki mogły zaobserwować moc wspólnego działania. Po uważnym obejrzeniu bajki na kanale YouTube dzieci wypowiadały się na temat pomocy jaką otrzymał nieposłuszny koziołek od poszczególnych zwierzątek. Słusznie zauważyły, że tylko wspólne działanie kaczki, wróbelka, zajączków, bobrów i pelikanów pozwoliły uchronić bohatera przed niebezpieczeństwem. Bezbłędnie uzasadniły brak miejsca przy wspólnym stole dla świnki, która zignorowała wołanie koziołka o pomoc. Pszczółki wskazały mozliwość wspólnego działania w przedszkolu np. przy sprzataniu sali, wykonywaniu większych budowli.