KUCHCIKOWO

Jakość jedzenia i jego rodzaj oraz prawidłowe nawyki żywnościowe są podstawą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym m.in. otyłości u dzieci. Dlatego konieczne jest podejmowanie działań na rzecz korygowania przyzwyczajeń i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych przedszkolaków. Poza tym chcemy, aby dzieci rozumiały, że żyć zdrowo to również znaczy spożywać zdrowe i wartościowe pokarmy.

Kuchcikowo jest to czas na brudzenie rączek, wąchanie potraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzeniu. Zajęcia kończą się konsumowaniem wspólnie przygotowanych potraw i smakołyków. Zabawy i zajęcia kulinarne w przedszkolu należą do najbardziej lubianych przez dzieci. Taka forma stanowi doskonałe urozmaicenie i uzupełnienie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Samodzielne przygotowanie potraw jest dla dzieci atrakcyjne, sprawia im wiele radości i zachęca do konsumpcji.