KOLOROWE KREDKI

Kolorowe kredki – zbieramy kredki, pomagamy wyjątkowym i niesamowitym

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym dołączyła do akcji charytatywnej, pod hasłem „Kolorowe Kredki”. Organizatorzy tej akcji pracując z młodymi wolontariuszami, pragną nauczyć swoich podopiecznych, że pomaganie nie polega tylko na zbieraniu pieniędzy. Wpajają im, że pracą małych rąk można zdziałać naprawdę wiele, a do swoich działań wykorzystują rzeczy i przedmioty, które większość osób wyrzuciłaby do kosza. Tym razem organizatorzy postanowili zbierać niekompletne lub częściowo zużyte kredki ołówkowe i świecowe.

Bardzo się cieszymy, że jako społeczność szkolna będziemy mogli wspomóc tą bardzo pomysłową i kolorową akcję. Na czym ma polegać nasze działanie?

Każdy z nas, gdzieś w szufladach ma ukryte kredki, których już nie używa. Możemy zatem uporządkować nasze szafki, a jednocześnie przyczynić się do tego, że na twarzach potrzebujących dzieci pojawi się uśmiech. Zadanie polega na odnalezieniu, zatemperowaniu i przekazaniu swojemu wychowawcy kredek ołówkowych lub świecowych. Dodatkowo z kredek świecowych należy usunąć papierki, które je osłaniają. Czynności te z pewnością niezwykle ułatwią pracę młodym wolontariuszom. Każda klasa w swojej sali zbierze własną kolekcję, a następie członkowie szkolnego wolontariatu zważą kredki poszczególnych klas i na tej podstawie zostanie wyłoniony zwycięzca, czyli Wzorowy zbieracz kredek”.

Do kiedy trwa zbiórka?

Kredki można przynosić do 30 kwietnia 2021 roku.

Co się stanie z naszymi kredkami?

Wszystkie zbiory wyślemy do Pani Ewy i jej ekipy, która zbiera kredki następnie pracuje nad ich obróbką i segregacją. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych. Kredki świecowe przetapiane są na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na małe dzieła sztuki. Biżuteria, ozdoby i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.

Nasza akcja jest akcją proekologiczną, wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu, wspieranym przez markę Frosz – przyjaciela dzieciaków.