GÓRA GROSZA

Góra Grosza startuje!
Przyłączcie się i razem usypmy 21 wielką Górę Grosza.

To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Doświadczenia nauki domowej pokazały nam, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, jeszcze żywiej uświadomiły, co znaczy wzajemna pomoc. W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość. Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza!

Co zrobić?

1. Zbierajcie u siebie w domu monety.

2. Jeśli chcecie przyślijcie nam zjęcia swoich "skarbonek Góry Grosza", a my zamiescimy je na naszym fecebooku oraz przeslemy je do organizatorów. W ten sposób stworzymy wielką, empatyczną społeczność nieobojętną na potrzeby dzieci, które wychowują się poza własną rodziną. (zdjęcia można wysyłać za pośrednictwem szkolnego FB)

3. Kiedy będzie można bezpiecznie wrócić do szkoły przynieście uzbierane grosze.

4. Każdy kto przyłączy się do akcji otrzyma pochwałę do dziennika.

Cel Góry Grosza

Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.