EVERYDAY ENGLISH 22/23

Innowacja pedagogiczna "Everyday English" jest kontynuacją innowacji realizowanej w poprzednich latach. W obecnym roku klasa 3b skupiła się na największych świętach obchodzonych w krajach anglojęzycznych. W październiku analizowaliśmy szeroko obchodzone Halloween, wykorzystując legendę o Jacku i jego perypetiach. Przeprowadziliśmy szereg zajęć teatralnych, których finałem było nakręcenie dwóch niezależnych filmów o historii głównego bohatera irlandzkiej legendy. Czynnością, która pochłonęła uczniów klasy 3b bez reszty było własnoręczne uszycie dyń, wykorzystując kawałek materiału, igłę, nić i silikon do wypełnienia. W listopadzie andrzejki były pretekstem, aby zapoznać się ze Szkocją - kolejnym krajem wchodzącym w skład Zjednoczonego Królestwa. Poznaliśmy postać św. Andrzeja, jednorożca będącego patronem Szkocji oraz wzięliśmy udział w escape roomie, stworzonym specjalnie na tę okazję. Podczas wykonywania zadań przypomnieliśmy sobie wszystkie sposoby szyfrowania i odkodowania informacji, takie jak kod masoński, alfabet Morse'a czy GA-DE-RY-PO-LU-KI. Po rozwiązaniu zadań wzięliśmy udział w laniu wosku oraz zabawie andrzejkowej. Ostatnim krokiem naszej innowacji były Christmas, które obejmowały wykonanie dekoracji świątecznej oraz śpiewanie świątecznych piosenek. Naszą najbliższą ambicją są obchody święta św. Patryka, które przypadają w marcu.