ZADANIE 3

W marcu podczas zajęć komputerowych grupka uczniów 2B wykonała kolejne zadania z „Mega Misji

TRZECIE ZADANIE

Po przygotowaniu 10 zdań z różnych tematów. np. Mleko krowie jest niezdrowe. Ziemia krąży wokół słońca. Dzieci w grupie ustalały, które zdania są PRAWDZIWE, a które FAŁSZYWE. Gdy miały wątpliwości, to szukały odpowiedzi w Internecie. Odkryły, że źródłem informacji nie tylko jest komputer, ale rodzice, nauczyciele, książki, gazety, TV, radio, a nawet koledzy. Dzieci uświadomiły sobie, że nie wszystkie źródła, z których czerpią informacje, są wiarygodne. Nie wszystko, co podają media, musi być prawdą, ale też media mogą posłużyć do weryfikacji zdobytej wiedzy.
Dzieci bardzo chętnie wykonywały zadanie.