ZABAWY Z MATEMATYKĄ 2021/2022

Innowacja pedagogiczna „Zabawy z matematyką” została zaplanowana w celu poszerzenia znajomości pojęć matematycznych i cyfrowych. Rozwój wiedzy dziecka z tego zakresu powinien opierać się na jego osobistych doświadczeniach, przeżyciach. Dlatego pomoce, z które zostaną wykorzystane, będą pochodziły:

• z najbliższego otoczenia dziecka – zabawki, klocki, kasztany, żołędzie, kostki do gry, zegary, kredki, pojemniki, kolorowe kubeczki, guziki,
  • specjalistyczne pomoce dydaktyczne: mata do kodowania, chusta animacyjna, wiatrak matematyczny,
  • ale również narzędzia technologii komputerowej, takie jak laptop, rzutnik multimedialny.

Ucząc się, dzieci powinny przede wszystkim działać, a więc dotykać, manipulować przedmiotami, samodzielnie próbować wykonać zadanie. Dopiero wtedy w pełni zrozumieją i zapamiętają to, co chcemy mu przekazać.

Realizując cele i zamierzenia innowacji postaramy się zaspokoić matematyczną ciekawość przedszkolaków oraz dostarczyć im jak najwięcej przestrzeni i możliwości samodzielnego działania, poznawania oraz rozwiązywania zagadnień dostosowanych do wieku dzieci.