W ŚWIECIE EKONOMII

Mimo tego, że lekcje mamy zdalne, to nadal lubimy wykonywać projekty w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".

W piątek, 9 kwietnia, uczniowie klasy 3A wyruszyli do świata finansów, by dowiedzieć się czym jest "pieniądz", jaka jest jego historia oraz jakie jest jego znaczenie w życiu człowieka. W trakcie zajęć dowiedzieli się również jaka jest różnica między potrzebą a zachcianką.

Zwróciliśmy także uwagę na ważną sprawę, jaką jest oszczędzanie. Oszczędzanie to odkładanie części posiadanych pieniędzy przez pewien okres czasu. Zaoszczędzone pieniądze w przyszłości można przeznaczyć na dowolny cel. Oszczędzając(odkładając pieniądze) przez jakiś czas możemy uzbierać środki na zakup nowej książki czy zabawki.

W związku z czasem , kiedy to rodzice rozliczają się z podatków, porozmawialiśmy co to są podatki. Z podatków finansowane są przedsięwzięcia, które służą społeczeństwu.

Z tym tematem związana jest również możliwość pomocy innym. Chodzi o tzw. 1% podatku.

1% to jedna setna część podatku dochodowego od osób fizycznych, którą podatnik może przekazać wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Nie tylko poszerzyliśmy swoją wiedzę z ekonomii, ale także mieliśmy ciekawe zadania do wykonania.