KONKURS "REKLAMA ZDROWYCH SŁODYCZY"

Większość dzieci preferuje smak słodki. Dlatego spośród wszystkich produktów spożywczych dzieci najczęściej wybierają ciastka, ciasta, cukierki, słodkie napoje, lody. Tego rodzaju słodycze niestety bardz często zastepują właściwe posiłki. Są również podstawą poczęstunku przygotowywanego na wszelkie dziecięce imprezy i zabawy.

Problemem jest to, że dzieci zwykle niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia. Należy jednak zachęcać dzieci do zmiany niezdrowych słodyczy na zdrowe, czyli te przygotowane bez dodatku cukru. Uświadamiać im, że owoce zawierają naturalny cukier. Warto też podsuwać dzieciom pestki dyni, słonecznika, orzechy, migdały.

Zadaniem dzieci było stworzenie reklamy na przykład w formie plakatu zachęcającego do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów. Dzieci mogły pracować indywidualnie bądź w grupach. Najlepsza reklama została wybrana przez dzieci drogą głosowania.