PYSZNE KANAPKI NA CIEPŁO

Kolejne zajęcia w Kuchcikowie za Biedronkami. Przedszkolaki poznały kolejne urządzenie, jakim jest opiekacz. Zamienili się w małych kucharzy tworząc ciepłe kanapki z serem oraz szynką. Biedroneczki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się urządzeniami elektrycznymi, po czym przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i zabrali się do działania. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, dbały o higienę podczas sporządzania kanapek oraz rozwijały samodzielność.