PROJEKT eTwinning

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Biorą w niej udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, realizując online projekty edukacyjne.

Projekt Rund um den Tisch skierowany jest do nauczycieli języka niemieckiego i uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego. Jego celem jest zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego i rozwinięcie słownictwa związanego z posiłkami (nazwy owoców, warzyw, napojów, potraw, przepisy kulinarne, jadłospisy). W trakcie trwania projektu wspólnie zasiądziemy do wirtualnego stołu, przypomnimy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznamy się z daniami charakterystycznymi dla obszaru niemieckojęzycznego i stworzymy jadłospisy dla nastolatków. Nie zabraknie też dobrej zabawy: zorganizujemy konkurs na logo naszego projektu a przy naszym wirtualnym stole zagramy jeszcze w karty i quizy. W naszej szkole w projekcie wezmą udział chętni uczniowie klas 4. Projekt realizowany będzie od kwietnia do czerwca 2021 r.