PODSUMOWANIE PROJEKTU MPOTĘGA

Podsumowanie grantowego projektu „Bryły przestrzenne w świecie dzieci i dorosłych” w ramach programu „mPotęga” Fundacji mBanku odbyło się w dniu 21 czerwca 2021roku.

W uroczystości udział wzięli uczniowie z grupy projektowej, klasy III i IV , Dyrekcja szkoły i nauczyciele.

Podczas spotkania wyświetlona została prezentacja ukazująca przebieg prac nad projektem. Następnie podsumowano konkursy, które zostały zrealizowane w trakcie programu „mPotęga”,

a zwycięzcy konkursów odebrali z rąk pani Dyrektor Alicji Puzoń dyplomy i nagrody. Podziękowano również grupie projektowej, która brała udział w zajęciach oraz chętnie i aktywnie realizowała zadania stawiane im podczas prac nad projektem. Uczniowie Ci odebrali również dyplomy i nagrody.
Realizowany projekt pokazał, że matematyka nie musi być straszna i  nudna
i można się jej uczyć przez zabawę lub działanie. Wykonując kolejne punkty projektu uczniowie poszerzali swe horyzonty myślowe oraz nauczyli się dostrzegać matematykę w różnych aspektach swojego życia. Prace wykonane przez uczniów szkoły zostały wyeksponowane na wystawie.

Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup

• materiałów papierniczo-biurowych,
  • nagród książkowych dla uczniów z grup projektowych i nagrodzonych
    w konkursach,
  • zestawy przyborów geometrycznych.

Ze względu na pandemię zaplanowana wycieczka na Politechnikę Śląską nie doszła do skutku.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.