NIEMIECKI OTWIERA DRZWI

„Tyle razy jesteś człowiekiem, ile znasz języków.” Johann Wolfgang von Goethe.

W klasach czwartych w ramach zajęć dodatkowych realizowana jest innowacja pedagogiczna: „ Niemiecki otwiera drzwi”.

Wprowadzenie jej ma na celu stworzenie uczniom naszej szkoły możliwości nauki języka niemieckiego ze szczególnym naciskiem na jej najistotniejszy aspekt - umiejętność sprawnego komunikowania się w życiu codziennym- czyli sprawności mówienia i rozumienia ze słuchu.

Podstawowymi technikami stosowanymi na zajęciach są różnorodne ćwiczenia konwersacyjne, które mają na celu naśladować rozmowy oraz sytuacje spotykane w życiu codziennym.

Wykorzystanie niemieckojęzycznych filmików, bajek, piosenek i fragmentów filmów stanowi ważną część rozwijania sprawności rozumienia ze słuchu oraz okazję do kontaktu z autentycznym językiem.

W ramach innowacji uczniowie będą także pracować w zespołach metodą projektu. Rezultaty ich pracy np. w formie plakatów, prezentacji multimedialnych i filmików będzie można zobaczyć na stronie naszej szkoły.