NARODOWE CZYTANIE W ARBORETUM

Narodowe czytanie w Arboretum ????????☘️????????
Tegoroczna edycja ogólnopolskiego projektu odbyła się 4 września w naszej szkole już po raz 9, tym razem w ogrodzie szkolnym. Piękne, słoneczne arboretum zaprosiło uczniów klasy drugiej i klas ósmych oraz dzieci uczestniczące w zajęciach na świetlicy szkolnej do wykonania twórczego zadania. Przygotowane scenki z dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna” zainspirowały młodych aktorów do współczesnej realizacji sztuki. Każda klasa wykazała się własnym pomysłem reżyserskim, kostiumami oraz rekwizytami. Na długo w naszej pamięci pozostanie oryginalna lekcja j. polskiego z malinowymi lodami, czerwonymi balonami i pięknym, klasycznym utworem z epoki romantyzmu.