MAGICZNY CZAS

#DzieciUcząRodziców

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To Mikołajki i Boże Narodzenie. To czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. To czas pomagania i dzielenia się z innymi.

W ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców klasa 3a , w ten nastrojowy czas zastanowiła się, co to znaczy pomagać innym i w jaki sposób oni mogą pomagać.

Doszli do wniosku, że jest wiele sposobów pomagania:

· pomoc rodzicom

· pomoc koleżankom i kolegom

· pomocna dłoń

Pomaganie innym niesie wiele korzyści - nie tylko dla osoby, której pomagamy, lecz także dla nas samych. Gdy komuś pomagasz, to czynisz jego życie lepszy i nieco łatwiejszym. Pomagając powodujesz uśmiech na twarzy drugiej osoby, a pomaganie tobie sprawia radość.

Kiedyś, gdy ty będziesz potrzebować pomocy, to osoba, której pomogłeś sama przyjdzie do Ciebie z pomocą.

Istotą pomagania jest dzielenie się z innymi. Jest to szczególnie ważne podczas świąt Bożego Narodzenia. Ten magiczny okres w roku to czas, gdy każdy z nas powinien się podzielić czymś z potrzebującymi. Jeśli masz taką możliwość - zrób to.

Magia świąt Bożego Narodzenia to rodzinna atmosfera, która nam się udziela. To czas obdarowywania się prezentami. To piękne dekoracje świąteczne i wpadające w ucho świąteczne piosenki. Lecz przede wszystkim to czas dzielenia się z innymi i to czas rodzinnych spotkań. Często okres świąteczny to jedyna okazja w roku, by spotkać się z dalszą rodziną. To okazja by więcej czasu spędzić z najbliższymi.