KORZYSTANIE Z TOALETY

W trakcie zajęć Czyściochowej Akademii stawiamy na naukę dobrych nawyków higienicznych, które dzieci poznają poprzez zabawę, która daje możliwość przekazania wskazówek, jak się zachować i jak dbać o higienę w toalecie. Zabawy mają angażować i zaciekawiać dzieci oraz sprawiać im radość z poznawania dobrych nawyków higienicznych. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od oglądnięcia bajki na youtube o przygodach kota Pupika. Poznaliśmy symbole, którymi najczęściej oznaczone są toalety. Zaznaczyliśmy prawidłową kolejność wykonywanych czynności w toalecie. Dzieci przeprowadziły także doświadczenie, które pokazało im jak mogą zapchać się rury kiedy będziemy wrzucać dużo papieru toaletowego do ubikacji. Podczas zabawy ustawialiśmy wieżę z rolek po papierze toaletowym.