KOLOR

Kolejne zajęcia w ramach innowacji "Poznaję świat" dotyczyły obszaru tematycznego KOLOR.

Podczas doświadczenia "Jak powstają barwy" dzieci dodawały do wody wybrane barwniki, nazywały uzyskane kolory, obserwowały ich intensywność w zależności od ilości dodanych składników. Mróweczkom bardzo spodobało się barwienie soli kredą. Widząc jak sól zmienia kolor z coraz większym zaangażowaniem wałkowały kredę ????. Wielkie wrażenie zrobiło na dzieciach doświadczenie z cukierkami Skittles. Mróweczki były zachwycone jak szybko na talerzu powstała tęcza. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że w cukierkach jest bardzo dużo barwnika, co pokazało nam jak wiele sztucznych i niezdrowych składników zawierają słodycze.

Na koniec dzieci za pomoca słomki rozdmuchiwały kolorowe krople w różnych kierunkach. Była to okazja do obserwowania jak łączą się kolory, a także wspaniałe ćwiczenie oddechowe.