EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

W piątek 25 września włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, zamykającego Europejski Tydzień Sportu w szkołach z całej Europy, a także ze świata. Ideą tego dnia jest celebracja i promocja aktywności wśród uczniów, a marzeniem organizatorów – aby ta aktywność towarzyszyła im przez całe życie.

W naszej szkole przystąpiliśmy do tej inicjatywy na lekcjach 2 i 3 (8.55 – 10.35). Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z COVID-19 obchody EDSS podzielone zostały na grupy, które uczestniczyły w poszczególnych aktywnościach fizycznych w różnym czasie i miejscu.

Dla klas młodszych (I-III) przygotowano: sprawnościowy tor przeszkód, zabawy „podłogowe”, zabawę „Kolanko” z wykorzystaniem 4 różnych piłek, ćwiczenia na drabince koordynacyjnej oraz grę „W gumę”.

Klasy IV i VIII brały udział w biegu zgodnym z rokiem (2020m), zajęciach na siłowni, zabawach z wykorzystaniem liny, skakanek, ringo, serso oraz grze w tenisa stołowego i zabawie Rayuela Africana.

Był to pierwszy udział naszej szkoły w tej imprezie, ale biorąc pod uwagę zaangażowanie uczniów, zapewne nie ostatni.