ESA NASK 2021/22

W ramach programu antysmogowego, do którego przystąpili uczniowie wzięli udział w nowoczesnej interaktywnej e-lekcji o zanieczyszczeniach powietrza pt. " Miasteczko Ekomoko”.

W interaktywnej grze przewodnikami są Alek, Jaś i Lidka. Zapraszają oni uczniów do miasteczka Ekomoko, aby pokazać, skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza, jak wpływają one na zdrowie oraz jak działać, by ograniczyć ich powstawanie.

Uczniowie słuchając nagranych poleceń samodzielnie wykonywali interaktywne zadania, otrzymując za każde dobrze wykonane polecenie specjalne odznaki, np. Nieustraszonego Wojownika, Dzielnego Ratownika czy Pogromcy Smogu.

Po ukończeniu wszystkich zadań oraz zebraniu kompletu odznak, uczniowie zdobyli puchar Drużyny ESA oraz certyfikaty.