DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom.

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada.

Mimo że wokół nas szaleje pandemia i musimy siedzieć w domu, postanowiliśmy również obchodzić ten dzień. Przecież jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra.

Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić!

Przygotowaliśmy różne zadania dla uczniów, które rozesłali wychowawcy:

1. Wykonanie pracy plastycznej z serduszek.
  2. Kartki z życzliwymi pozdrowieniami.
  3. Zadanie na medal:

Wykonaj przynajmniej 3 zadania spośród przedstawionych poniżej:

• Uśmiechnij się szeroko do napotkanych osób
  • Zadzwoń do koleżanki/kolegi powiedz mu coś miłego
  • Pomóż mamie w obowiązkach domowych
  • Zagraj w grę planszową z rodziną
  • Powiedz najbliższym jakiś komplement
  • Wyręcz rodzica z jakiś czynności
  • Powiedz innej osobie jakieś miłe słowo
  • Powiedz “Dzień dobry” wszystkim napotkanym osobom
  • Życz pani w sklepie “miłego dnia’
  • Powiedz ważnej osobie, że ją kochasz
  • Uśmiechaj się do własnego odbicia, gdy spojrzysz w lustro

( prawda, że piękniej wyglądasz z uśmiechem..?)

Dla tych, którym udało się wykonać co najmniej 3 zadania przyznaliśmy medal !!