DZIEŃ PRAW DZIECKA 2022

Tradycją naszej szkoły jest, że Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzimy z UNICEF.

#unicefpoland

#WordChildrensDay

21 listopada przyszliśmy ubrani na niebiesko. Podczas lekcji wychowawczych oraz zajęć z psychologiem i pedagogiem przeprowadzanych na podstawie scenariuszy Unicefu rozmawialiśmy o tolerancji, a także prawach i obowiązkach dzieci. Starsi uczniowie dowiedzieli się czym jest Konwencja Praw Dziecka i dlaczego jest nam tak potrzebna. Omówiona została również funkcja Rzecznika Praw Dziecka, kto jest w nim w Polsce i kiedy możemy sięgnąć po pomoc. Uczniowie poznali numer pod który mogą dzwonić w razie, gdy prawa ich lub innego dziecka są łamane. Obejrzeli również film na temat praw dziecka. Wybierali także najważniejsze, według nich prawo, które które jest dla nich szczególnie istotne.

Młodsze dzieci wramach zajęć plastycznych kolorowały swoje prawa, poznały piosenkę na temat praw dziecka oraz ilustrowały jedno, wybrane przez siebie prawo.

Podczas całego tygodnia na korytarzu szkolnym w widocznym miejscu prezentowane były prawa dziecka.

Mamy nadzieję, że ten dzień przypomniał dzieciom o ich prawach, a dorosłym o tym, że należy je respektować.