DBI 2022

LUTY – MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU

Nasza szkoła po raz kolejny została zgłoszona do działań w ramach akcji DBI 2022.Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.
Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzono 08 lutego 2022 r. pod hasłem: „Działajmy razem!”.

Podczas obchodów DBI w naszej szkole na lekcjach informatyki przeprowadzono zajęcia edukacyjne o bezpiecznym korzystaniu z sieci.Wszyscy uczniowie klas I-III przygotowywali prace plastyczne na temat „Bezpiecznego korzystania z Internetu”. Dzieci ilustrowały „Złodzieja Czasu”, czyli „Cyberzbira”

Uczniowie klas V przygotowywali prezentacje multimedialne, a IV – plakat o tematyce bezpieczeństwa w sieci.

Wszelkie działania uczniów w ramach DBI zostały docenione i nagrodzone.

KLASOWE DYPLOMY OTRZYMAŁY KLASY 1-3

W KATEGORII PLAKAT (KLASY 4)I miejsce – Zuzanna GrajcarekII miejsce – Igor KominekIII miejsce – Małgorzata Grabowska

W KATEGORII PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

I miejsce – Emilia ŁukawskaII miejsce – Aleksandra JarząbekIII miejsce – Ida Karcz

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.