CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA

Czyściochowa Akademia to już trzecia edycja akcji Rossmanna, której celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych i ich utrwalanie wśród najmłodszych. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.
Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. W ramach programu „Czyściochowa Akademia”, przygotowane zostały materiały edukacyjne zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego, które pomogą w rozwoju samodzielności higienicznej dzieci w naszym przedszkolu.

Każde zajęcia dotyczą innego aspektu higieny:

1. Higieny jamy ustnej.
  2. Higieny nosa.
  3. Korzystania z toalety.
  4. Czystości rąk.
  5. Kąpieli.