BEZPIECZNY INTERNET

PIERWSZE ZADANIE

Dzieci miały okazję przypomnieć sobie, jak przygotować siebie i sprzęt komputerowy do pracy. W grupkach szukały różnic między obrazkami właściwa i niewłaściwa postawa. Chętnie zabierały głos i opisywały różnice.
PRZYPOMINAŁY WSPÓLNIE ABY ZAPOBIEGAĆ UZALEŻNIENIU OD KOMPUTERA, W TYM OD INTERNETU, NALEŻY: - planować przerwy w pracy na komputerze - konsekwentnie stosować zasadę: najpierw obowiązki - potem komputer; - bezwzględnie ograniczyć czas spędzany przy komputerze (1-2 godziny dziennie) Pamiętały, że Nadmierna ilość czasu spędzonego przy komputerze, zagraża zdrowiu człowieka może powodować np. skrzywienie kręgosłupa, uszkodzenie wzroku, bezsenność, nerwowość. Następnie przy komputerach odkrywały ZASADY NETYKIETY.