3 MAJ W 10

,,Tym, co w Polsce dali myśl,
Aby stworzyć cud majowy,
Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
Przed pamiątką chyląc głowy.”

230. rocznica Konstytucji 3 maja mimo pandemii nie może być niezauważona. Uczniowie naszej szkoły: Karolina Adamowicz, Aleksandra Brzeska, Jan Kamiński, Dominik Tyc i Paweł Szpyra przygotowali prezentację, dzięki której możemy przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia towarzyszące uchwaleniu konstytucji. Konstytucji, która stała się symbolem dążenia do odrodzenia narodowego i wolności jego obywateli. W prezentacji wykorzystano również opinie uczniów z klas ósmych dotyczących współczesnego patriotyzmu. Wirtualne spotkanie watro obejrzeć do końca, gdyż przy nutach pięknej piosenki Marka Grechuty przewijają się obrazy z naszej historii, kultury i sztuki, której twórczynią jest też jedna z waszych koleżanek. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i refleksji nad słowami: Pamiętajmy - jesteśmy Polakami, Polska to nasza ojczyzna, dbajmy o Nią.

,,Bez historii, mowy, sztuki
Bez mądrości tej z nauki
Naród się zamieni w bezimienny kraj,
Dziś Ojczyzna jest w potrzebie
Czeka ciebie, wierzy w ciebie
Tysiąc lat historii patrzy w serce twe."